גרפיקה למעצבים מתחילים ומתקדמים- רקעים, מברשות לפוטושופ, טקסטורות, עיצובים מוכנים, מברשות ופלאגים לפוטושופ, צורות וקטוריות, מברשות וקטור, פונטים, טפטים, איורים ועיצובי דפוס חופשיים להורדה

מברשות לפוטושופ

מברשות לפוטושופ מאז ומעולם היו כלי עזר חשוב מאוד למעצבים. בין אם מתקדמים או מתחילים.

מברשות לפוטושופ באות בדרך כלל בפורמט ABR, וניתן להוסיף אותן לתוך רשימת המברשות של הפוטושופ בכלי המברשת.

המברשות הם עיצוב צורה או ציור כלשהו, שהפכו אותו למברשת וייצאו אותו כקובץ ABR, כדי שאחרים יוכלו להשתמש בו. הצורות האלו בדרך כלל מוגבלות בגודלם ובאיכותן, במיוחד כשמעצבים להדפסה איכותית או לעיצובים ברזולוציות גבוהות- שכן המברשות האלו מתפקסלות כשמגדילים אותן. כלי המברשות נמצא בתוך הפוטושופ שהינה תוכנת גרפיקה לעריכה של תמונות ושל גרפיקת מפת סיביות ולא לעריכה וקטורית (לעומת אילוסטרייטור)

בשביל זה נוצרו הצורות הוקטוריות ומברשות הוקטור למיניהן. הצורות הוקטוריות מאפשרות למעצב להחליט על גודל המברשת, ולקבל את המברשת בגודל הרצוי. דוגמא, אם אני מעצב עבודה ברזולוציה גבוהה – 2000 על 3000פיקסלים (300DPI), אני אצטרך מברשות יותר גדולות ואיכותיות ממברשות רגילות שבאות בגדלים 60 על 50 פיקסלים. במברשות וקטור, אני מחליט על הגודל של הגרפיקה, לדוגמא 400 על 500 פיקסלים. מברשות הוקטור באות בפורמט של גרפיקה שמגיעה מתוכנת אילוסטרייטור – AI או EPS. ניתן לפתוח את הגרפיקה בפוטושופ אך הגרפיקה נעולה וניתנת לשימוש בתור מברשות או גרפיקה נעולה – כמו שכבת תמונה. בחירת הגודל של מברשות הוקטור הכרחית טרם התחלת העיצוב, שכן ניתן להחליט על הגודל הרצוי, ותוכנת הפוטושופ יוצרת שכבת מפת סיביות רגילה (בדומה לתמונה או מברשת ABR) שניתנת לעיצוב. הגדלה או הקטנה לאחר הפתיחה תפגע באיכות המברשת.

עוד על צורות וקטוריות נמצא בויקיפיה ובמאמר שכתבתי בנושא- מהי גרפיקה וקטורית.

החיסרונות שיש למברשות הוקטוריות זה אופן יצירתם ואיכותם, כמו כן השגתם בחינם- בדרך כלל מברשות וקטור הם מברשות פרימיום שנמכרות בכסף באתרי הסטוק השונים. בבלוג זה ננסה להביא כמה מברשות וגרפיקה וקטורית איכותית, חופשית וחינמית למעצבים בנוסף למגוון כלים גרפיים נוספים למעצב המתחיל והמתקדם.

אתר זה יתמקד במברשות איכותיות בלבד, בדרך כלל מברשות וקטור ולא על מברשות רגילות שבאות בקבצי ABR. (אבל מבטיחים להביא גם כאלו באיכות!) באתר תמצאו גם טקסטורות, רקעים, פונטים, אייקונים, פטרנים ועזרים אחרים למעצבים.

תגובה אחת

  1. 1

    יצחק

    העיצוב מרשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *