גרפיקה למעצבים מתחילים ומתקדמים- רקעים, מברשות לפוטושופ, טקסטורות, עיצובים מוכנים, מברשות ופלאגים לפוטושופ, צורות וקטוריות, מברשות וקטור, פונטים, טפטים, איורים ועיצובי דפוס חופשיים להורדה

עיצוב גרפי – מחירון

עיצוב גרפי הוא מקצוע רחב היקפים בעל הרבה תתי-תחומים ונושאים. העיצוב הוא עניין דינמי ומשתנה מאוד בין אדם לאדם ולכן גרפיקאים רבים מתקשים לתמחר את עבודתם מול לקוחות.

מה השירותים אותם נותנים מעצבים גרפיים ובעלי סטודיו לעיצוב? בעיקר מיתוג חברות. כל חברה חדשה או אפילו ישנה הרוצה ליצור בידול בשוק, ולמכור את שירותיה, תצטרך בשלב כזה או אחר להיעזר בגרפיקאי. הדבר יכול להתבטא בעיצוב לוגו לחברה, עיצוב כרטיסי הביקור שלה, פליירים ועמודי פרסום, עיצובים  לדפוס ולאינטרנט, עיצוב ומיתוג מוצרים פיזיים ועוד.

מה המחירים?

כפי שכתבתי, עיצוב הוא דבר דינמי ומשתנה מאוד לפי משתנים רבים – מקצועיות הגרפיקאי, ובזאת גם הניסיון שרכש, הכלים שעומדים לרשותו, ועד לטעם האישי של הלקוח. התמחור בעייתי במיוחד כאשר יוצרים מצבים שהלקוח אינו מרוצה מהתוצאה, ועל הגרפיקאי "לזרוק לפח" את עבודתו ולהתחיל מחדש. עם זאת, ישנם גם מיקרים שעבודה של כמה דק' על לוגו ללקוח תיצור תוצאה מספיק מקורית ויצירתית והלקוח יאהב אותה, למרות שהעבודה עליה לקחה לא יותר משעה. הרבה מאוד גרפיקאים מתמחרים בנפרד כל שינוי, או לחילופין מתמחרים את עיצוב הלוגו לכמה סקיצות בודדות (לדוגמא עד 3 סקיצות של לוגו ב-1000 ₪).

מחירון עיצוב גרפי (מחירון לעיצוב גרפי לדפוס)

מחיר עיצוב לוגו – מתחיל מסכומים נמוכים של 500-850 ₪ ומגיע עד לסכומים של 1,000-1,500 ₪, ישנם גרפיקאים המתמחרים סקיצה אחת ב700 ₪ ועל 3 סקיצות בסביבות ה-1,500 ₪.

שימו לב, עיצוב לוגו הוא דבר מורכב ולא פשוט וישנם אין ספור ויכוחים על תמחור לוגואים בין המעצבים. ולכן הטווח מאוד גדול. אני אסכם את זה כך מנקודת מבטי: אם אתם רוצים למצוא לוגו ולשלם עליו 250 ש"ח אתם תמצאו, אין ספק בכך. כיום יש אלטרנטיבות אפילו זולות יותר לעיצוב לוגואים (באתרים כדוגמת fivver – עיצוב ב5$ וכו') אבל לרוב גם לא תקבלו 'מוצר מצויין ואיכותי' ברמת המחשבה, הרעיון או הביצוע. צריך להבין כי עיצוב לוגו הוא דבר ייחודי מאוד. דבר שמלווה אתכם כבעלי עסקים שנים אם לא עשרות שנים. העבודה עליו חייבת להיות מיוחדת ולהתבסס על רעיון מקורי, פונטים מקוריים ואלמנטים גרפיים שהגרפיקאי חייב ליצור על מנת לייחד את העסק שלך. לכן ניתן לומר כי עיצוב לוגו הוא חלק קריטי ועל עיצוב טוב מגרפיקאי/ת מנוסה בעל/ת שנות ניסיון וראש יצירתי בהחלט ניתן לקבל הצעת מחיר של למעלה מ1,500 ש"ח ללוגו.

מחיר עיצוב כרטיס ביקור – מתחיל מסכומים של 400 ₪ ועד ל-800 ₪ ישנם משתנים כגון צד אחד / דו"צ. המחירים אינם כוללים הדפסה אלא את עיצוב הכרטיס בלבד ואת זה יש לקחת בחשבון כשבאים להפיק כרטיס ביקור לעסק. בנוסף, רוב החברות מעדיפות שילוב של עיצוב לוגו חדש ועיצוב כרטיס ביקור ובמקרים רבים זה מוזיל עלויות, עיצוב הכולל לוגו וכרטיס ביקור דו"צ מתחיל מ 700 ₪ ויכול להגיע ל1,800 ₪.

מחיר הוצאת פלייר – הפליירים מתומחרים בצורה שונה לפי גדלים ולפי עיצוב דו"צ או צד אחד בלבד. מחיר עיצוב פלייר A5 – 300-600 ₪  ומחיר עיצוב פלייר A4 נע בין 400-700 ₪. שוב, לא כולל הוצאות דפוס.

מחיר עיצוב פולדר – עיצוב פולדר סטנדרטי לאיגוד דפי A4 יעלה 800-1,300 ₪ תלוי בכמות כיסים, מורכבות העיצוב וכו'.

מחיר עיצוב הזמנות בגדלים סטנדרטיים – נע בין 250-500 ₪.

עיצוב עטיפה לדיסק או לסינגל – 1,000 ₪ ויכול להגיע לסכומים גבוהים יותר.

מחיר עיצוב רולאפ – בין 400 ל-800 ₪.

בנוסף, יש מגוון עיצובים שונים המתומחרים בצורה שונה, כמו עיצוב לשילוט רכב, עיצוב לשלטי חוצות, עיצוב מודעות לעיתון, עיצוב חוברות וספרים (בדרך כלל מתומחר לפי עמודים ויכול להגיע לאלפי שקלים) עיצוב ניירות – מעטפות, פנקסי חשבונות, פוסטרים, דפי עסק, פרוספקטים, ברושורים ועוד.

עיצוב רולאפ

עיצוב רולאפ

עיצוב גרפי – מחירון (מחירון לעיצוב גרפי לאינטרנט)

מחיר עיצוב באנר – באנר סטטי יכול להגיע לסכומים של 350 ₪, ובאנר נע (פלאש) יכול להגיע לסכומים גבוהים של 800 ₪. אפשר למצוא חבילות פרסום ברשת הכוללות עיצוב באנר בעלות מינימלית. שווה לבדוק ולא לפנות ישר לסטודיו לעיצוב גרפי.

מחיר עיצוב דף נחיתה – עיצוב (ללא התכנות כמובן) יעלה 500 ₪ ועד ל-750 ₪.

מחירון עיצוב אתר אינטרנט – עיצוב אתרי אינטרנט בדרך כלל מגיע עם בנייה כוללת של כל האתר, ולא בעיצוב בנפרד. מחירי אתרי אינטרנט יכולים להגיע לאלפי שקלים וזה עולם שלם בפני עצמו.

למה זה כל כך יקר/זול?

נכון, יכול להיות שרבים ממכם מופתעים מהמחירים היקרים או לחילופין הזולים, במיוחד בכל הנוגע למחירים לעיצוב לדפוס, אשר אינם כוללים כלל את הוצאות הדפוס עצמם, שיכולים להגיע לאלפי שקלים נוספים. עם זאת, חשוב להבין כי עבודתו של הגרפיקאי אינה פשוטה, והמשימה למתג ולצבוע כל עסק במיתוג שונה, ייחודי ויצרתי היא לא משימה פשוטה כלל. ישנם גרפיקאים הלומדים את המקצוע שנים ומתמקצעים בעיצובים ספציפיים. העברת המידע בצורה מסוימת, הענקת פתרון עיצובי למוצר כדי שימשוך קהל, ייצור מחשבות ועוררות רגשות אצל אנשים דרך העיצוב הגרפי ועוד הם דברים שנלמדים במשך שנים באקדמיות בארץ (שנקר, בצלאל, HIT, ויצ״ו, גורן ועוד) ונמשכים במשך שנים שלאחר הלימודים תוך כדי התנסות ועבודה מול לקוחות.

הרבה מהחברות מנסות למצוא דרכים זולות יותר למיתוג העסק, ופונות ישירות לבתי הדפוס בבקשה לעיצוב. בתי הדפוס מחזיקים גרפיקאים על מנת שהם יוכלו להציע בנוסף לפתרונות הדפוס גם פתרונות עיצוב. לרוב, הדבר אכן מוזיל עלויות, אך שימו לב שאיכות העיצוב במקומות אלו היא בדרך כלל נמוכה יותר שכן העומס בבתי הדפוס גדול יותר, ואין לגרפיקאי העובד בבית דפוס רווח ישיר מהעיצוב ולכן יכולה לכך השפעה על איכות העיצוב. ישנה אופציה נוספת של פניה אל מעצבים גרפיים פרטיים שהינם בשלבי התחלה של קריירת העיצוב שלהם. לרוב הם מציעים מחירים נמוכים משמעותית מהמחירים המוצגים במחירון מעלה, וזה כמובן בא על חשבון איכות העיצוב שכן הניסיון בתחום הוא גורם שבהחלט יכול להשפיע. הגרפיקאים המתחילים יכולים להציע מחירים נמוכים מכל מני סיבות- למשוך קהל לקוחות ראשוני, בניית תיק עבודות (פורטפוליו) ורזומה בתור מעצב, ניסיון ממשי בעיצוב ועמידה מול לקוח, ועוד.

מחירון עיצוב גרפי

מחירון עיצוב גרפי

המחיר לא תמיד קובע

המחירון עיצוב גרפי המוצג כאן והמחירים המוצגים אצל משרדי הפרסום והסטודיו לעיצוב בארץ אינם מהווים אינדיקציה לאיכות העיצוב שתקבלו. עיצוב יקר במקרים מסוימים לא יותר מוצלח מעיצוב שעלה חצי מהמחיר המקובל. הרצון להשקיע והיצירתיות של הגרפיקאי יכולה להשפיע על סיפוק הלקוח הרבה יותר, למשל.

עם זאת ניתן לומר שבהרבה מקרים שווה להשקיע את הסכומים הגבוהים כי בדרך כלל הם כוללים גרפיקאי הנפגש עם הלקוח ודרישותיו, יוצר סקיצות ראשוניות ומביע פתרון גרפי יצירתי וייחודי לחברה, בנוסף לכלים העומדים ברשותו  שבדרך כלל מקצועיים יותר (גופנים שעולים כסף, תמונות בתשלום מאתרי מאגרים ולא שימוש בתמונות חינמיות וכו') בסופו של יום, סכום חד פעמי של 2,000-5,000 ₪ למיתוג העסק היא הוצאה מחייבת בימינו, בעולם מלא צבעים וגירויים בו אנו חיים.


המאמר נכתב ע"י ישראלגרפיקס, אם אתם עושים בו שימוש, עשו זאת בהשארת לינק קרדיט חזרה לאתר. יש לציין כי מאמר זה בא לספק זווית נוספת למעצבים גרפיים ולבעלי אנשים הרוצים לקבל מידע על מחירי שירותי עיצוב גרפי, ולא למתן הצעת מחיר מכל סוג שהיא מצד האתר. עם זאת, האתר ממליץ על שירותי הגרפיקה של עמית 🙂

15 תגובות

 1. 1

  גלית

  כתבה מעניינת, יש הרבה בעיות עם תמחור עבודות כאלו ובשנים האחרונות יש הרבה זילות של המקצוע עם כל הגרפיקאים הפרטיים האלו שמציעים מחירים פשוט מגוחכים..

 2. 2

  רונן

  גלית את צודקת אבל עם זה שיש עומס של גרפיקאים "לא מוסמכים" וחובבנים יש לאנשים יותר אפשרויות בחירה ולגרפיקאים יותר תחרות.. בנוסף זה מקצוע שאני חושב שחייב להתחיל בתור "חובבן" ולא ישר ללמוד את זה כי מי שאין לו את זה פשוט שלא יתחיל, ואתה מגלה שיש לך את זה רק מניסיון וטעיה ולא מללמוד את זה בכיתה עם מורה.

 3. 3

  נועה טימור דוד

  עיצוב איכותי דורש הבנה שיווקית, הבנת צרכי המשתמש, יכולת קריאטיבית גבוהה להעברת מסרים, וזה חבר'ה- דורש זמן להבין את צרכי ומטרות הלקוח, ולא פחות מזה – מומחיות. לכן לדעתי דרושה היום הבחנה בין "ביצוע גרפי"- שהוא זול יותר, לבין "עיצוב ממותג"- שהוא מן הסתם לא זול.

 4. 4

  דביר סעדה

  נועה הבעיה היא לא אנחנו הבעיה היא שההבדל בין ביצוע גרפי ל"עיצוב ממותג" כמו שאת קוראת לו לא מובן ללקוחות, מבחינתם ילד בן 15 שיודע פוטושופ ומביא להם עיצוב ב100 שקל או בית דפוס שמדפיס להם את הכרטיס ביקור אז "על הדרך" מעצב להם לוגו עם הגרפיקאית שבבית דפוס (הדבר שהכי הרס!!) ההבנה הזאת נשחקת אצל הלקוחות

 5. 5

  שפרה

  לא מבינה את הכותרת "למה כל כך יקר?"
  המחירים כאן בכלל לא גבוהים… אפילו נמוכים במיוחד ללוגו ופליירים. איזה פלייר אפשר לעשות ב300 שח? …
  את האמת אני בשוק מה כתבה
  אפילו נלחצתי שהלקוחות הפוטנציאליים יכולים להתרשם.
  וחברה, מאיפה התיסכול בקשר לעיצוב דפוס? אנשים שפונים אליכם הם יודעים מה מחפסים אצלכם, אז אל תהססו עם המחירים.
  בית דפוס לא מתחרה שלנו.
  דרך אגב, את מי שמחזיק מעיצוב של בתי דפוס אפשר לשלוח לבית דפוס ישירות, יתכן שזה בדיוק מה שהם צריכים. תכלס, למה לא.
  מקווה שכתבתי לא שחצני 🙂

 6. 6
  Profile photo of amit

  amit

  שפרה, תתפלאי, עדיין לא הוכיחו לי שאפילו המחירים שרשמתי בכתבה גבוהים וכי חלק מהגרפיקאים (מהשורה הראשונה) מעצבים פליירים גם תמורת 100 שקלים. לעיתים בגלל לחצים מצד הלקוח בתי הדפוס הן יריב קשה ואם את לא מרגישה את זה אז גרפיקאים אחרים כן. בעלי עסקים לא פונים לגרפיקאים אלא פונים לבתי דפוס להצעות מחיר של דפוס+גרפיקה. מבחינתך הדפוס לא מתחרה שלך כי רמת הגרפיקה שלך תהיה גבוה יותר (אגב-לא תמיד אבל שיהיה..) אבל מבחינת בתי העסק בתי הדפוס הם בהחלט פוטנציאל להוזלת עלויות לעסק שלהם בכל מה שקשור בהוצאות מיתוג.

 7. 7

  גיל אוסר

  צר לי אבל המחירים המוצגים פה הם יחסית מאד זולים, במיוחד בכל מה שקשור ללוגו. לוגו הוא הבסיס לכל עבודה העיצוב ומצריך את המקסימום חשיבה קריאטיבית… בנוסף הפינג פונג מול הלקוח, המחקר וחיפוש השראה הם דברים שגוזלים המון זמן. לפי המחירים שהוצגו פה שעת עבודה של מעצב מסתכמת בחמישים ש"ח לשעה לפני מיסים שזה קצת הרבה מאד נמוך!!!!!!

 8. 8

  אורי

  מחירים מגוחחים – חוסר הערכה למקצוע !!!!!

 9. 9

  טל

  מחירים נמוכים שתורמים לזילות המקצוע .

 10. 10

  מאיה גרינר

  מאיפה המידע הזה, ומי החליט, כל עבודה לגופה, יש לקוחות שמסתפקים במינימום, ויש לקוחות עם דרישות מוגזמות, הבעייה שהלקוחות לא מודעים לזמן המושקע, וחבל שגרפיקאים לא מעריכים את העבודה ומוכנים לכל מחיר העיקר לקבל את העבודה, אם כולם היו שומרים על רמת מחירים נורמאלית המצב והשכר של הגרפיקאים גם המתחילים היה הרבה יותר נורמאלי, עצוב לראות שגרפיקאים מתחילים מסתפקים במחיר של 25 ש״ח לשעה, חברה תתעוררו…

 11. 11

  ח'ליפה

  השאלה האם במחירים ההתייחסות היא גם למיתוג עצמו של המוצר או רק לעבודת הגרפיקה

 12. 12

  kבועז

  מי מתמחר לוגו ב 300₪ וב 1200₪ מה זאת בדיחה על חשבוננו? עדיף לא לרשום כאלה דברים זה בזיון למקצוע

 13. 13

  לילך

  מחירים מאד זולים. אם נותנים טווח מחירים אז יש לציין את התקרה הגבוהה, כדי שתהיה תמונה שלמה. לוגואים מגיעים עד 2500 ש"ח למשל וזה כשלא מדובר על חברות ענק שאז המחיר גבוהה בהרבה, אלא על מחירים סטנדרטים.
  דף נחיתה – המחירים שציינת ממש מביכים. עיצוב + בניה בממוצע עולה 1500 ש"ח, תלוי במורכבות הדף. בתמחור של עיצוב ב 200 ש"ח – אני מניחה שיכול לך שכר ממוצע של 50 ש"ח לשעה. זה מה שאת רוצה להרוויח? אפשר פשוט לנקות בתים בשכר הזה….

  אל תתביישו לבקש את מה שמגיע לכם! גרפיקה זה מקצוע חשוב לכל עסק שהתדמית שלו חשובה בעיני עצמו. מקצוע שדרוש בו גם כשרון, גם ידע וגם נסיון.

  תודה, לילך

 14. 14

  גליה לוי

  כמו בכל תחום אפילו ברפואה יש סטאז׳ר, יש רופא, יש מומחה ויש פרופסור, הכל תלוי איפה אתה ממקם את עצמך.
  היום אחרי מעל 20 שנות ניסיון אני תמיד יאמר ללקוח שלי – יש לך אפשרות לשלם הרבה פחות אצל אחרים. אם אתה מחפש מחיר זול – אני לא הכתובת.
  אם אתה מחפש איכות ומקצועיות ולקוח שיקלע למטרה שלך – הגעת למקום הנכון.
  בהצלחה לכולם!!!

 15. 15

  טל

  הייתי מעדיפה למלצר עם המחירים שרשמת): זה ממש לא התמחורים הראויים לעבודה טובה ומושקעת. כדאי לתקן את המחירים בכתבה ולא לפגוע בעשרות מעצבים טובים על-ידי חשיפה של המידע הזה לבעלי עסקים וחברות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *