גרפיקה למעצבים מתחילים ומתקדמים- רקעים, מברשות לפוטושופ, טקסטורות, עיצובים מוכנים, מברשות ופלאגים לפוטושופ, צורות וקטוריות, מברשות וקטור, פונטים, טפטים, איורים ועיצובי דפוס חופשיים להורדה

העתיד של עולם הדפוס – Scodix sense

אנחנו הגרפיקאים נהנים כיום משלל פיתוחים טכנולוגיים בעולם הדפוס ודואגים לאמץ את רוב השינויים המתרחשים בתחום. גם בארץ, ישנה פריצת דרך טכנולוגית בתחום הדפוס. בעזרת מדפסות מבית חברת סקודיקס (Scodix) היום תוכלו ליצור תוצרים מרשימים ובעלי ערך שיווקי ומכירתי רב – בצורה קלה מאוד.

השבחת הדפוס של סקודיקס, יצירת טקסטורות מרשימות עם חומר פולימרי עמיד על שכבת הדפוס הבסיסית

השבחת הדפוס של סקודיקס, יצירת טקסטורות מרשימות עם חומר פולימרי עמיד על שכבת הדפוס הבסיסית. ניתן לראות תוצאות נוספות ניתן בעמוד הגלריה של סקודיקס

 

מהי המדפסת של סקודיקס?


המדפסת היא פרי פיתוח ישראלי, המצליחה לשנות את תחום השבחת הדפוס בכל העולם. המדפסת היא מדפסת משלימה לדפוס הרגיל ובאה כשלב נוסף אחרי הדפסת הצבע. בעזרתה תוכלו להפוך את העיצובים שלכם והיצירות שאתם מעצבים ללקוחותיכם למרשימים ומתוחכמים ביותר ובעיקר – מעניקים למוצר ערך נוסף ובכך מגדילים את סיכויו להיבחר על המדף ולהימכר.

איך בדיוק המדפסות של סקודיקס עובדות?

השבחת הדפוס של סקודיקס - scodix. יצירת עיצובים בעלי מימד שלישי


לאחר שלב הדפסת הצבע (CMYK) בטכנולוגיה של אופסט או דפוס דיגיטלי (לדוגמא מדפסות של HP Indigo) נלקחים הדפים המודפסים ומועברים למדפסות של סקודיקס ועל הדפים יודפסו עם האפקטים הייחודיים לסקודיקס. בהדפסה של סקודיקס משולבים גם טכנולוגיות של כימיה, מכניקה, עיבוד תמונה ואלקטרוניקה משוכללות. בתהליך ההדפסה בעזרת המדפסת של סקודיקס, יש שימוש בחומר פולימרי נוזלי שקוף שמונח על הדף ע"פ בחירת המעצב בחלקים מסויימים (Selective) ולאחר שהוא מתקרש ומתקשה הוא מעניק ברק גבוה לאזור הנבחר, ותחושה של תלת מימד. האפקט המיוחד הזה, שובה את העין במבט מהיר, וגורם למביט בו לרצות לגעת בהדפסה ולחוש אותה. היכולת לגרום לאדם לגעת ולמשש דבר מודפס מגדילה בעשרות מונים את הסיכוי שאותו אדם ירצה את המוצר ואף יזכור אותו אחרי זמן מה. זהו בדיוק תפקידו של המעצב בתכנון עיצוב המוצר עבור הלקוח שלו, ובכך משרתת המדפסת של סקודיקס את התחום בצורה מצויינת.


זאת ועוד, המדפסת מסוגלת להדפיס כשכבה נוספת גם נוצצים ("גליטרים") בצבעים רבים. נצנצים אלו עמידים ויכולים להתאים בצורה נפלאה לכרטיסי ברכה, הזמנות למסיבות, ספרים לילדים וכל דבר אחר. כבר היום משתמשים בהם עבור "קופצני מדף" שבולטים על מדפים בסופרפארם וגורמים לעוברים להביט בהם ולמשוך את תשומת ליבם.

איך כגרפיקאי אני מעצב למדפסת כזו?


למעשה, כל עיצוב למדפסת סקודיקס הוא שני עיצובים, בקבצי PDF שונים. האחד- קובץ העיצוב הסופי והמלא, והשני הוא קובץ עיצוב בצבע שחור בלבד, כפי שעושים של הפרדה ועיצוב לצבע "חמישי" (שאיכותו ומידותיו צריכות להתאים במדויק לעיצוב הבסיסי) הגרפיקאי מחליט לאילו פריטים לתת את אפקט הרצוי וזה יהיה הקובץ של סקודיקס.

הנה דוגמא, כאן עיצבתי לוגו חדש לכרטיס ביקור עתידי. הלוגו מורכב מהאותיות A ו- M שמרכיבות את שמי – Amit Maman. עוצב באילוסטרייטור כצורה וקטורית. בעיצוב ישנם אלמנטים שאני מעוניין להדגיש עם טכנולוגיית ההשבחה של סקודיקס. האלמנטים שארצה להדגיש הם קווי המתאר של כל הפריטים האפורים, ואת כל מה שתכלת בעיצוב. (כל מה שיוצר את האות M). בעזרת תוכנת הפוטושופ ופילטר ה'סקיצה' (Sketch) אשיג את קובץ השכבה השנייה – השכבה שהמדפסת יודעת לזהות ולהפוך לשכבת הסקודיקס המיוחדת.

לחץ להגדלה

יצירת קובץ PDF שני ליצירת האפקט (לחץ להגדלה)

עיצוב לוגו לכרטיס ביקור

 

 

 

שכבת התוצאה מהפילטר - שכבה זו הינה השכבה שמדפסת הסקודיקס עם התוכנה המשלימה שלה יודעת לזהות ולהפוך לשכבת הבליטה המיוחדת

 

 

מדפסות Scodix כבר נמצאות בארץ במספר בתי דפוס מובילים, לנו הגרפיקאים לא נותר הרבה אלא להתפעל מחדש מהחידוש והתוצר המרהיב שיצא מהעבודות שלנו, ומהרבה לקוחות מרוצים, שיהיו מוכנים לשלם יותר על עיצובי-פרימיום שכאלו.

למידע נוסף על חברת Scodix ניתן להכנס לאתר החברה ולעמוד ה-Facebook שלה.

תגובה אחת

  1. 1

    שושי

    מדהים, עולם של אפשרויות במדפסת אחת.
    גאווה, פיתוח ישראלי ! מאחלת להם הצלחה בשיווק בעולם.
    מעולה שיש לגרפיקאים כמוני אפשרות להדפיס חומרים ברמה כזאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *