גרפיקה למעצבים מתחילים ומתקדמים- רקעים, מברשות לפוטושופ, טקסטורות, עיצובים מוכנים, מברשות ופלאגים לפוטושופ, צורות וקטוריות, מברשות וקטור, פונטים, טפטים, איורים ועיצובי דפוס חופשיים להורדה

ארגז הכלים למעצבים מתחילים

מאת: נגה בקל מנהלת תוכן ומדיה חברתית במרכז ללימודי מחשבים והשמה בתחום ההיי-טק- HackerU

כל החיים חלמת להיות מעצב? בכתבה זו ניתן טיפים למעצבים מתחילים ולכל מי שרוצה לעסוק בתחום בעתיד.

אז מהו בעצם מעצב גרפי? מעצב גרפי אחראי לנראות של אתרי אינטרנט, עבודות דפוס, אריזות מוצרים ועוד. ניתן לומר שכל העולם סביבנו מכיל עיצוב זה או אחר, והמעצב יכול לבחור תחום שבו הוא רוצה להתמקד.

התוצר הסופי של עבודה גרפית נוצר על ידי שילוב של סמלים, צבעים, מולטימדיה, תמונות, טיפוגרפיה ועוד. המעצב הגרפי מכין את הגרפיקה למען המדיה האלקטרונית, פרסום, הוצאה לאור, דפוס ועוד. אחריות המקצוע היא ליצור תוצאה מספקת כאשר העיצוב יציג את המידע בצורה שבה המסר יועבר באופן הטוב ביותר ובצורה אסתטית.

חשוב לדעת שעבודתו של המעצב אינה מסתכמת בתוצר הסופי בלבד. לפני כל עבודה גרפית נדרש המעצב לבצע ניתוח מעמיק של צרכי הלקוח, אופי החברה ,המסר מאחוריה ועוד. לעיתים אנו רואים עבודות גרפיות פשוטות למדי ושוכחים שהתוצר הסופי הוא תוצאה של הרבה מחשבה ויזע. מרבית המעצבים עברו הכשרה בקורס עיצוב גרפי ולמדו והתנסו במיטב הכלים והתוכנות.

טיפים שימושיים למעצבים מתחילים:

1. שליטה מלאה בתוכנות העיצוב תעזור ליצור ראייה מוקדמת של התוצאה הרצויה.

2. לפני תחילת העבודה במחשב התחל ליצור סקיצה ראשונית עם עפרון ונייר. רק לאחר יצירת הסקיצה הבסיסית עבור ליישום במחשב.

3. להתחיל בקטן – התנסה בעיצובים בסיסיים וקטנים, בצע ניסויים באובייקטים, שחק עם הצבעים, פונטים, רקע. דוגמאות לעיצובים למתחילים יכולות להיות: לוגואים, חתימות, באנרים, כרטיסי ביקור. מומלץ לא להתחיל בעיצובים מורכבים כמו אתרי אינטרנט, אלא להתנסות בקטן.

4. סגנונות וטאץ' אישי – בשביל להצליח בעולם העיצוב, יש לחדש ולבנות סגנון ייחודי, להעז וליצור משהו אחר כדי ליצור ייחודיות ובידול משאר המעצבים, ויש המון כאלו.

5. למד לקבל ביקורת – כדי לשפר את הרמה יש לבקש תמיד חוות דעת מקצועית מאנשי המקצוע, יש לקבל את הביקורת בפרופורציה הנכונה וללמוד ממנה. בארץ קיימים מספר פורומים מקצועיים שבהם תוכלו להיוועץ עם מעצבים מנוסים.

6. גישה חיובית – כל עיצוב שנוצר מושפע ישירות ממצב הרוח השרוי באותו רגע. כדי ליצור אומנות צריך השראה, והשראה נובעת ממצב הרוח. לכן יש להצטייד במצב רוח טוב כשמתחילים לעבוד.

7. אסור לוותר לא תמיד התוצאה תרצה ותספק אותך, לכן חשוב לא להיות מושפע מכך ותמיד להמשיך לנסות.

8. אל תוותר על לימוד מעמיק של יסודות העיצוב.

9. גם אם אינך צייר – בחר אמן שאתה מתחבר ליצירות שלו. חפש ולמד מה הביא את האמן ליצור את היצירה. הבנה של התקופה שבה נוצרה יצירת אמנות והבנת האמן תפתח יכולות חשיבה ויצירה.

10. אל תבטל עבודה של מעצב אחר- בכל עבודה, גם אם היא לא לטעמך, הושקעו זמן ומחשבה. במקום לבטל ולפסול הצע הצעות לשיפור.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *