גרפיקה למעצבים מתחילים ומתקדמים- רקעים, מברשות לפוטושופ, טקסטורות, עיצובים מוכנים, מברשות ופלאגים לפוטושופ, צורות וקטוריות, מברשות וקטור, פונטים, טפטים, איורים ועיצובי דפוס חופשיים להורדה

איזו השפעה יש לאינטרנט על עיצוב גרפי?

מעצבים גרפיים ותיקים רבים מתעבים את האינטרנט, ואילו הגרפיקאים החדשים הצעירים אסירי תודה לאינטרנט. לכל מעצב יש את דעתו על הנושא, כך שהחלטנו לסכם חלק מהיתרונות והחסרונות של האינטרנט, וההשפעה העמוקה שלו בנושא העיצוב והגרפיקה.

האינטרנט נחשב להמצאה הגדולה ביותר של המאה ה -20. האינטרנט הביא מהפכה בנושא צריכת מידע והעברת מידע בין בני אדם. האינטרנט אף מהפכה בדרך שבה אנחנו מבצעים משימות יומיומיות בסיסיות. כיום אנשים לא רק מקבלים ומעבירים מידע באמצעות האינטרנט, אלה אפילו מבצעים בו את קניותיהם, מדברים עם חברים, מקבלים מידע במהירות עצומה, ואפילו לומדים ממנו, והרבה.

במאמר זה אנו הולכים לחקור איך האינטרנט השפיע עיצוב גרפי בצורה חיוביות ושליליות.

הדרכה וחינוך

באופן מסורתי מעצבים גרפיים יושבים בכיתה עם בני גילם ומורה מסביר מושגים, סגנונות, טכניקות, שיטות, ומלמד את הרעיון של עיצוב גרפי. התלמידים נבדקים ותוצאותיהם בדרך כלל מוגדרים כטובים או לא טובים ע"י המורה. באינטרנט המצב שונה. מעצבים יכולים ליצור עבודה כלשהי ולשתף בה את כלל העולם, במקומות שונים, בקבוצות דיון בנושא גרפיקה, אתרי שיתוף גרפיקה, אתרים פרטיים וכו', ולקבל חוות דעת (אמנם לא תמיד מקצועית) מהרבה מאוד אנשים. כמו כן, האינטרנט הוא בסיס מידע עצום בנושא גרפיקה, ויש בו עבודות נפלאות, מאמרים, ואף מורים וגרפיקאים מקצועיים שמוכנים לעזור לך להתקדם. כך התלמידים יכולים להשוות את עצמם לאחרים ולבסוף גם הם יזכו להגיע להישגים גדולים ולקבל את הכישורים המתאימים על מנת להציג את המיומנות שלהם, את עבודתם.האינטרנט נכנס לכלל המכללות והאונברסיטאות, ולתלמידים יש תמיד גישה אליו. אלו הלומדים גרפיקה, משתמשים בסביבת המחשב תמידית, ולכן נחשפים יותר לרשת. אפשר להשתמש באינטרנט תוך כדי הלמידה באמצעות שיטות מסורתיות. בין אם זה מורה המסביר לתלמידיו באמצעות מצלמת רשת את השיעור, ובין אם זה הצגת עבודות גרפיות של אחרים ומתן הסבר איך לבצע דברים דומים, (מדריכים) וכך לקבל את המיומנות והכישורים.  האינטרנט מכיל אלפי בלוגים ומידע בשפות שונות, בדרכים שונות. מידע היכול לבוא בצורת סרטוני יוטיוב או מדריכים עשירים בתמונות יעשירו את עולמו של הגרפיקאי ויהפכו אותו לטוב יותר, מיומן יותר. האינטרנט מכיל אתרים רבים שכוללים עזרים לתוכנות הגרפיקה כמו הפוטושופ. עזרים אלו יכולים להביא השראה ועזרה למעצבים. בנוסף, האינטרנט מהווה מפגש בין מעצבים מתחילים הרוצים לחקור לעומק את נושא הגרפיקה, לבין מקומות המלדמים את עיקרי התוכנה, כמו קורס פוטושופ או מדריכים לפוטושופ ללמידה מתוקשבת ברשת.

אין ספק שהכיתות המסורתיות ללימודי גרפיקה ישתנו ויתקרבו יותר לעולם הוירטואלי

אין ספק שהכיתות המסורתיות ללימודי גרפיקה ישתנו ויתקרבו יותר לעולם הוירטואלי

כמו כן, האינטרנט עוזר לגרפיקאים בהיבטים רבים אחרים:

הרחבת הזדמנויות

האינטרנט הביא הזדמנויות חדשות רבות כל כך בתחום גרפיקה ועיצוב. עיצוב גרפי יכול לכלול עיצוב אתרי אינטרנט, תבניות עבור מערכות ניהול, באנרים, עיצוב פלאש, ועוד. מעצבים יכולים להפגש עם לקוחות ועם מורי דרך באמצעות האינטרנט, ואף להכשיר את עצמם באמצעות האינטרנט בלבד בעזרת קורס פוטושופ או תוכנות גרפיות אחרות דרך ערוצי אינטרנט כאלו ואחרים (יוטיוב, קורסים מתקדמים, אתרי עזרים ומדריכים כשלנו ועוד).

תקשורת

לפני האינטרנט, מציאת לקוחות כמעצב גרפי הייתה דבר קשה, לא היה נגישות גבוהה ללקוחות והיית עלול למצא את עצמך מפרסם את שירותיך בעיתון המקומי שלך, ובצורות אחרות של פרסום בתשלום. באינטרנט יש אלפי דרכים לפרסום בחינם טכך אפשר להגיע להרבה מאוד לקוחות פוטנציאלים. תקשורת עם לקוחות הפך קל יותר. מעצבים גרפיים יכולים לשלוח את עבודתם אל הלקוח שלהם באופן מיידי ולקבל מענה פשוט ומהיר יותר מאשר במפגש – דבר שלוקח הרבה יותר זמן.

יתרונות

  • יותר מהר מאשר במפגש
  • לא לנסוע – הוצאות וכו '

חסרונות

  • לקוחות יכולים לצפות ממך להיות זמין בזמן החופשי שלך.

מסקנה

לסיכום, האינטרנט הביא לגרפיקאים דרך מהירה מאוד להציג את עבודתם, לימד מעצבים רבים את עולם העיצוב, בנה מושגים חדשים בעולם הגרפיקה ועזר בהרחבת עולם הגרפיקה הפיזית לעולם הוירטואלי, שבו גרפיקאים מעצבים אתרי אינטרנט, פרסומות, תבניות למערכות ניהול תוכן וכו'. האינטרנט הביא תקשורת משופרת בין הלקוח למעצב באמצעות דוא"ל והודעות מיידיות. הוא מציע גם מעצבים גרפיים דרכים רבות בחינם לפרסום שירותיהם ודרכים חדשות למצוא לקוחות חדשים.

אין להכחיש כי עיצוב גרפי הוא מקום הרבה יותר טוב הודות לאינטרנט.

המאמר תורגם ונערך ע"י IsraelGrafix.com, תודה ל- graphicmania.net

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *